zoom

Aktualitet

“Do të prehet në Durrës” – Familja e Alma Arrazit merr trupin e saj. Çfarë zbuloi autopsia

Trupi i pajetë i Alma Arrazit u tërhoq nga morgu i Shkodrës nga familjarët e saj mbrëmjen e kësaj të marte.

Babai i saj deklaroi më herët se ceremoninë mortore të vajzës së tij do ta bëjë në Durrës dhe pas kësaj deklarate, familjarët morën trupin e Almës dhe u larguan drejt shtëpisë së tyre, ndërsa tre fëmijët e saj do të prehen në Shkodër.

Ndërkohë që trupi i Alma Arrazit ishte ende në morg, grupi hetimor kreu autopsinë për të zbardhur më shumë për shkaqet që mund ta kenë çuar drejt aktit ekstrem 39-vjeçaren dhe për të provuar akuzat se Erdgysi ushtronte dhunë.

Por autopsia nuk gjeti shenja dhune në trupin e Alma Arrazit.

Erdgys Arrazi u akuzua për dhunë nga motra e Almës pas tre ditësh që 39-vjeçarja dhe tre fëmijët ishin të zhdukur, duke deklaruar se me veprimet e tij, 31-vjeçari e shtyu drejt vetëvrasjes Almën.