zoom

Aktualitet

“Do të ketë shtrëngata shiu” – Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Dita e martë parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim.

Në orët e mesditës dhe pasdites përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonave malore vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Reshjet do të jenë me intensitet të ulët, lokalisht mesatar, në intervale të shkurtra kohore reshje shiu në formën e shtrëngatave.