zoom

Lajme

Basha thotë se politikanët e vjetër e kanë betejën me shqiptarët: Rama-Berisha-Meta po kurdisin…

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjetet sociale, shprehet se politikanët e vjetër në Shqipëri nuk e kanë thjesht betejën me Partinë Demokratike, por me popullin shqiptar.

Basha shprehet se kur mblidhen bashkë Rama, Berisha e Meta, diçka luajnë në kurriz të shqiptarëve.

Postimi i Bashës:

“Politikanët e vjetër të tranzicionit të stërzgjatur shqiptar nuk e kanë thjesht betejën me Partinë Demokratike, por, mbi të gjitha, ata e kanë me popullin shqiptar. Jo vetëm që janë në pazar me njëri-tjetrit, por dihet se kur mblidhen bashkë Rama, Berisha dhe Meta diçka po luajnë në kurriz të shqiptarëve.

Këtë radhë janë bërë bashkë në një aleancë të re kundër SPAK-ut dhe kundër Reformës Zgjedhore, sepse vetëm kështu mund të vijojnë me pazaret e vjetra të bëra në kohë të reja.

Personalisht nuk impresionohet nga deklaratat e atyre që kanë marrë malet për t’iu fshehur drejtësisë, por një gjë është e sigurt: nuk u ka mbaruar vetëm koha, por edhe rruga. Dhe kur të mbaron rruga, nuk ka mal që të bën derman”. /ZOOM.AL/