zoom

Aktualitet

Fshihej në fshatin Dërmenas, arrestohet pas 48 orësh vrasësi i efektivit të Shqiponjave

Pas më shumë se 48 orësh në arrati është arrestuar Azgan Mërnica, 23-vjeçari i cili qëlloi me plumb në kokë efektivin e “Shqiponjave” Novruz Cenalia.

Mërnica fshihej prej 2 ditësh në fshatin Dërmenas dhe aktualisht ai ndodhet në drejtorinë e policisë së Fierit.

Mërnica pas një konflikti të momentit për kalimin në rrugë, qëlloi me plumb në kokë efektivin dhe më pas u arratis me makinë. Cenalia, 28 vjeç, ndërroi jetë në vendin e ngjarjes.

Krimi i rëndë u regjistrua më 13 maj, rreth orës 13:00 në fshatin Baltëz të Fierit.

E pranishme ishte edhe e ëma e 23-vjeçarit, e cila pa të gjithë ngjarjen. Para uniformave blu ajo dëshmoi se gjithçka ndodhi shumë shpejt, ndërsa pas konfliktit dëgjoi një të shtënë arme.

Forcat e RENEA-s dhe FSSH për dy ditë zhvilluan kërkime intensive dhe ditën e sotme kanë arritur që ta lokalizojnë dhe prangosin.