zoom

Politikë

Arrestimi i Jorgo Goros, reagon Bardhi: Kryeministri të urdhërojë shkarkimin e tij nga detyra

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar pas arrestimit të kryebashkiakut në detyrë të Himarës.

Bardhi shprehet se arrestimi i tij është lajm i mirë dhe se duhet të shoqërohet me arrestime të tjera të bashkëpunëtorëve të kryeministrit Edi Rama.

Ndërsa i kërkoi kreu të qeverisë që të urdhërojë shkarkimin nga detyra të Jorgo Goros me urgjencë.

“Arrestimi i Jorgo Gorës është një lajm i mirë, që duhet të shoqërohet me arrestime edhe të bashkëpunëtorëve zë Edi Ramës, që në shkelje të ligjit kanë përfituar prej tij statusin e investitorëve strategjik. KM duhet me urgjencë të urdhëroj shkarkimim e tij nga detyra”, shkruan Bardhi.