zoom

Sport

Armando Broja në radarin e finalistëve të Champions League

E ardhmja e Armando Brojës është në udhëkryq. Sulmuesi kuqezi nuk po gjen hapësira te Chelsea, teksa edhe si i huazuar te Fulham minutazhi mungon.

Të reja të rëndësishme vijnë së fundmi, me “The Sun” që shkruan se emri i tij ka përfunduar në radarët e Dortmund. Finalistët e Champions League po bisedojnë intensivisht me Chelsean për të siguruar shërbimet e Brojës dhe tratativat duken në rrugën e mbarë, të paktën për momentin.

Blutë e Londrës kërkojnë jo pak por 50 milionë paund, shifër kjo që verdhezinjtë e konsiderojnë të lartë dhe do bëjnë maksimumin për të firmosur me lojtarin me kosto sa më e ulët të jetë e mundur.

Dortmund e di mirë se Chelsea ka probleme financiare, fakt ky që shton akoma më shumë shanset për kryerjen e operacionit. Vendimtare do jetë dëshira e vetë Armando Brojës, me kalimin në Bundesligë që do të ishte një hap i rëndësishëm për të. /ZOOM.AL/