zoom

Slider

Antonela Roccuzzo s’ka nevojë për Leo Messi për të pasur sukses

Lionel Messi është ndoshta lojtari më i mirë në historinë e futbollit.

Është e qartë dhe e njohur nga të gjithë se kush është partnerja e tij e jetës, Antonela Roccuzzo. Ata u njohën kur të dy ishin adoleshentë, por edhe sot e kësaj dite ata së bashku formojnë një familje të bukur.

Jeta e Antonelës ka qenë gjithmonë e lidhur me atë të Messit, por së fundmi ajo ka treguar se mund të shkëlqejë vetë dhe se nuk ka nevojë për bashkëshortin e saj që të mund të hapë sipërmarrje biznesi.

Projekti më i fundit i argjentinases ka si aleat as më shumë e as më pak se kompaninë e madhe Spotify.

Roccuzzo vizitoi Spotify disa ditë më parë dhe arriti një marrëveshje për të lançuar një playlist me muzikë për njerëzit që merren me sport.

Një nismë që nuk ka kaluar pa u vënë re nga adhuruesit e fitnesit dhe aq më tepër për ndjekësit e saj, të cilët tashmë mund të dëgjojnë një sërë këngësh të përzgjedhura prej saj teksa merren me sport.

Roccuzzo krijoi një përzgjedhje muzikore që e përcakton si një grua me guxim dhe pavarësi, por edhe fakti i thjeshtë i marrëveshjes e rrit atë si një grua që di të gjejë mundësitë që i vihen në treg.

Rrjetet e saj sociale janë një pjesë e rëndësishme e jetës së saj dhe ajo ka mundur të krijojë një komunitet të madh rreth tyre.

Ajo ka gati 40 milionë ndjekës në Instagram, një çmenduri e vërtetë që e bën atë një nga influencueset e momentit.