zoom

Bota

Aksident tragjik në Malin e Zi/ Autobusi del nga rruga, vdesin 2 persona, plagosen 22 të tjerë

Të paktën dy persona kanë humbur jetën në një aksident të rëndë në Malin e Zi, ku një autobus mbushur me pasagjerë doli nga rruga në Cetinje-Budvë.

Në autobus raportohet se ndodheshin 30 deri në 35 pasagjerë dhe se në mjet nuk kishte fëmijë.

Sipas Prokurores Anxha Radovanoviç, tha se ende nuk është zbuluar identiteti i gruas që ka humbur jetën, ndërsa viktima tjetër është një shtetas britanik.

Ajo shtoi se të plagosur kanë mbetur 22 persona, nëntë prej të cilëve janë shtruar në Qendrën Klinike të Malit të Zi (QKKK).

Shoferi i autobusit aktualisht ndodhet në Spitalin e Përgjithshëm të Cetinjes dhe për shkak të lëndimeve të rënda do të transferohet në QKUK”, tha Radovanoviç.

Shoferi i autobusit me iniciae S.N., ka deklaruar për bluzat e bardha se ka ndjerë dhimbje të forta në pjesën e pasme të kokës dhe ka humbur kontrollin e mjetit.