zoom

Lajme

Vrau fansin, arrestohet aktori më i paguar indian. Zbulohet motivi i çuditshëm

Darshan Toogudeepa, ylli indian në industrinë e filmit në gjuhën kanadeze, është arrestuar prej 10 ditësh në lidhje me vrasjen e Renukaswamy, një fansi 33-vjeçar.

Policia dyshon se aktori 47-vjeçar ishte i zemëruar me Renukaswamy për dërgimin e mesazheve të turpshme në adresën e Instagramit të aktores Pavithra Gowda, e cila thuhet se është e dashura e Darshan. Ai madje ndau imazhe të pjesëve të tij intime në mesazhe.

Renukaswamy u martua në vitin 2023. Në kohën e vrasjes së tij, bashkëshortja ishte shtatzënë me fëmijën e tyre të parë dhe Renukaswamy punonte në një farmaci.

Darshan, i cili i ka mohuar akuzat, mbetet në burg. Avokati i tij pretendon se nuk ka prova të drejtpërdrejta kundër tij. Policia nuk ka zbuluar prova specifike, por shtypi lokal ka raportuar pretendime, duke përfshirë pamjet e paqarta të kamerave të sigurisë të rrëmbimit të Renukaswamy dhe zbulimin e këpucëve që Darshan kishte veshur ditën e vrasjes, në shtëpinë e gruas së tij, Vijayalakshmi. Trupi i Renukaswamy u gjet në një kanal.

Të dy Darshan dhe Gowda janë në mesin e 17 personave të arrestuar, me akuza që përfshijnë vrasje dhe rrëmbim.

Darshan, i njohur si ylli më i paguar në kinemanë kanadeze, ka luajtur në rreth 60 filma. Arrestimi i tij ka tronditur industrinë, ku ai ka një popullaritet të jashtëzakonshëm. Pavarësisht akuzave të së kaluarës për dhunë në familje në vitin 2011, e cila nuk ndikoi në karrierën e tij, çështja aktuale ka krijuar trazira të konsiderueshme.

Producenti Yogish Dwarakish bën thirrje për një gjyq të drejtë ligjor dhe jo një gjyq mediatik, duke theksuar se Darshan po gjykohet para kohe. /ZOOM.AL/