zoom

Bota

Tmerr në Gaza/ Babë e bir rrëfejnë p*rdhunimin e grave izraelite: Para se t’i vrisnim…

Dy palestinezë, babë e bir, kanë pranuar aktet makabre që kanë kryer ndaj grave izraelite gjatë luftës në Gaza.

Jamal Hussein Ahmad Radi, 47 vjeç, dhe djali i tij Abdallah, 18 vjeç, kanë treguar se në sulmin e tyre në Nir Oz, një pjesë të njerëzve i vranë, ndërsa të tjerë i rrëmbyen.

Për gratë, shtoi Jamal Hussein Ahmad Radi, vuajtjet ishin më të mëdha sepse përpara se të vriteshin, u përdhunuan.

“Ne hymë në një shtëpi, ku vramë një çift. Ne dhunuam gruan nën kërcënimin e armës. Gruaja u përdhunua në grup nga shumë persona, duke përfshirë mua, babanë tim dhe të tjerë, derisa babai e vrau”, tha djali Abdallah.

Rrëfimet e tyre u bënë publike nga media britanike “Daily Mail”.