zoom

Aktualitet

SPAK heton për fshehje pasurie deputetin e PD, kërkon informacion tek institucionet

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur hetim për deputetin e Partisë Demokratike, Asllan Dogjani.

Ky i fundit dyshohet se ka fshehur pasurinë.

SPAK iu është drejtuar disa institucioneve për të marrë informacion për pasurinë e deputetit Dogjani dhe lëvizjet që ai ka kryer.

Asllan Dogjani u pyet pak ditë më parë nga SPAK.