zoom

Aktualitet

Shtypi për vdekje këmbësorin 94-vjeçar, arrestohet shoferi në Elbasan

Aksidenti tragjik i ditës së djeshme në Elbasan ka çuar në qeli shoferin e dyshuar. Policia vendore konfirmoi sot se një 41-vjeçar është arrestuar për ngjarjen e rëndë, teksa po verifikohen rrethanat dhe shkaqet me anë të ekspertëve rrugorë.

I dyshuari akuzohet se ka përplasur një 94-vjeçar, i cili si pasojë e lëndimeve ka humbur jetën në spital.

“Sektori i Qarkullimit Rrugor arrestoi në flagrancë shtetasin E. H., 41 vjeç, pasi ditën e djeshme, në rrugën “Qemal Stafa”, me automjetin që drejtonte, ka përplasur shtetasin H. M., 94 vjeç, këmbësor. Si pasojë, shtetasi H. M. ka humbur jetën në spital”, njoftoi policia.

Për aksidentin po heton edhe Prokuroria vendore, me akuzën e “shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor, me pasoja të rënda”. /ZOOM.AL/