Slider

Myrto Uzuni i papërmbajtshëm, shpërthen “granatën” ndaj Tenerife

Myrto Uzuni nuk njeh mëshirë në La Liga 2. Sulmuesi shqiptar ka shënuar një tjetëe gol dhe shkon në kuotën e 16 realizimeve.

Vetëm 7 minuta i janë dashur lojtarit kuqezi për të tundur rrjetën ndaj Tenerifes.

Uzuni fitoi një penallti vetë dhe më pas e mori përsipër duke e dërguar topin në rrjetë.

Pjesa e parë u mbyll 1-0 për Granada-n, në avantazh. Në gjysmën e dytë miqtë realizuan me Elady, por goli u anulua nga VAR.

Granada luan më mirë dhe në fund fitoi një penallti, të cilën e ktheu sërish në gol Uzuni.

Përfundimisht 2-0 dhe feston Granada, që ngjitet përkohësisht në vendin e dytë me 47 pikë, 2 larg Lad Palmas në krye.

Ky ishte goli i 17 në La Liga 2 për sulmuesin e kombëtares, ndërsa ka dhënë edhe dy asiste. /zoom.al/