zoom

Lajme

Monica Belluci më e dashuruar se kurrë… në të 60-at! Dedikimi për partnerin

Monica Bellucci dhe Tim Burton së bashku në Romë. Rasti ishte edicioni i 64-të i Golden Globe, çmimet e Shoqatës së Shtypit të Huaj në Itali, të organizuara edhe këtë vit në kopshtet e “Villa Massimo”.

Pritja ishte e gjitha për çiftin e momentit me veshje totalisht të zezë: mes puthjeve dhe shikimeve, regjisori dhe aktorja u treguan më të dashuruar se kurrë. Pak muaj pas ditëlindjes së saj të 60-të, aktorja mori një Golden Globe për arritje jetësore, mirënjohje se përhapi kinemanë italiane në botë. Dhe pikërisht atëherë, gjatë falenderimeve, ai foli edhe për partneren e tij, duke i dhënë një deklaratë dashurie indirekte, por shumë të fuqishme.

“Faleminderit, unë jam në fakt tashmë në moshën e pensionit. Mund të them se jam shumë e emocionuar për të marrë këtë mirënjohje. Rruga ime ka qenë atipike por më ka lejuar të takoj shumë njerëz të talentuar që më kanë ndihmuar të përmirësohem.

Ia kushtoj këtë çmim vajzave të mia, të cilat më mësojnë gjithmonë shumë gjëra”, u shpreh Bellucci duke iu referuar Deva dhe Léonie, përkatësisht 20 dhe 14 vjeç, të lindur nga dashuria me ish-bashkëshortin e saj Vincent Cassel. Dhe pastaj tha “Faleminderit për familjen time dhe Tim që janë këtu”, duke shtuar “dashuri në të gjashtëdhjetat, një takim shpirtrash”.

Regjisori amerikan dhe aktorja me origjinë nga Città di Castello, Umbria, janë çift prej rreth një viti e gjysmë. Së bashku më 28 gusht ata do të zbarkojnë gjithashtu në Lido të Venecias për të hapur edicionin e 81-të të Festivalit të Filmit në Venecia me “Beetlejuice 2”, vazhdimi i filmit ikonik të vitit 1988 ku Burton është regjisor dhe Bellucci një nga protagonistet.

“Për mua ishte një eksperiencë shumë e bukur dhe jam shumë e lumtur që kam mundur ta jetoj këtë eksperiencë artistike dhe kam hyrë në botën poetike dhe fantastike të Timit”, ishte komenti i aktores. /ZOOM.AL/