Modelja e famshme i jep fund beqarisë, fustani 65-vjeçar tërhoqi vëmendjen e të gjithëve

Ish-modelja e Victoria’s Secret, Jasmine Tookes, ka kurorëzuar në martesë dashurinë e saj me themeluesin e Snapchat, Juan David Borrero, në një ceremoni të veçantë në një kopsht magjik, Borrero, Ecuador.

 

Tookes veshi një fustan nusërie që i la të gjithë pa frymë. Magjia e bardhë mban emrin Zuhair Murad, por është një model i frymëzuar nga fustani i nusërisë i Grace Kelly, 65 vjet më parë, kur u martua me Princin e Monakos, Rainier III.

 

Ende nuk mund të besoj që po jetoj një përrallë të jetës së vërtetë me Juan David Borrero”,– shkroi Tookes në një kolazh fotosh nga ceremonia madhështore: “Jam zyrtarisht zonja Borrero.

Në një kolazh të dytë fotosh magjike, Tookes falënderoi Murad-in për fustanin e jashtëzakonshëm që i ka dhënë një pamje magjike. “Faleminderit që e bëre të vërtetë fustanin klasik, të përjetshëm dhe të bukur. Është një vepër arti! Kushdo nga ju e kupton se kush ishte frymëzimi im? Dua ta shoh kështu përgjithmonë në shtëpinë time!”

Grace Kelly

Sapo e panë foton, fansat dhe miqtë virtualë e kuptuan menjëherë që fustani i ngjante modelit të hershëm të Grace Kelly.

Grace Kelly

Fustani i Tookes kishte një vello të gjatë 15 metra, i mbushur me rruaza, dantella dhe qëndisje. Supermodelja e plotësoi pamjen e me një palë vathë diamanti nga ‘Ritani’ dhe taka të bardha të personalizuara nga Sarah Flint.

 


Të lidhura

Të lidhura

Next Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *


Të fundit

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.