Sport

Lazio fiton derbin e Romës! Kaos pas ndeshjes, Mourinho bërtet me të madhe

Lazio e Sarrit gjen veten dhe fiton derbin e kryeqytetit duke mundur 3-2 Romën në një sfide spektakolare ne Olimpico, qe ka pare pese gola, emocione, penallti dhe super tifozeri nga te dy anet…

Ndeshja ishte dinamike dhe me ritem aq sa Lazio goditi dy here brenda pak minutash ne pjesen e pare me Milinkovic-Savic dhe Pedro.

Verdhekuqte reagojne dhe ne fund te pjeses se pare shenojne ne ane te Ibanez me koke gjate goditjes se kendit.

Pjesa e dyte nis si e para teksa ne nje kundersulm vrastar eshte Lazio ajo qe gjen golin me ane te Felipe Anderson pas super asistit te Immobiles.

Roma nuk dorezohet dhe shkurton serish diferencen me penalltine e Veretout. Rastet nuk ndalen nga te dy krahet deri ne fund por pas 95 minutash, arbitri vershellen tre here dhe vulos fitoren e Sarrit & Co dhe humbjen e dyte ne Serie A per Jose Mourinhon.

Mourinho largohet nga konferenca për shtyp, pas ndeshjes derbi qe humbi 3-2 ndaj Lazios.

Ajo që zemëroi trajnerin portugez ishin mënyrat në të cilat e njëjta gjë duhej të ishte kryer: domethënë, pa pyetje nga gazetarët brenda dhomës së shtypit, por vetëm me ata të lidhur nga distanca.