zoom

Lajme

Humbi mamanë në dhjetor – Ana Lika rrëfen mes lotësh pengun e saj

Mamaja e aktores Ana Lika u nda nga jeta në dhjetor të vitit të shkuar, pas betejës me një sëmundje të rëndë.

Në intervistën e parë të dhënë që pas asaj ngjarjeje të dhimbshme në familje, Ana Lika rrëfeu për përjetimet e saj dhe përmendi edhe pengun që e shoqëron që prej atij momenti.

Aktorja tha në “S’e luan Topi” se i ka mbetur pishman që nuk e tregoi mjaftueshëm dashurinë për nënën, gjatë kohës që ajo ishte pranë saj.

“Kuptova që nuk do ta përqafoja më edhe pse kur u nis për Itali më premtoi që do të kthehej prapë. 48 vjeç ndërroi jetë.

Më mbetën peng shumë gjëra, por thellë thellë më njihte shumë mirë, mjaftonte të më shihte në sy dhe kuptonte se çfarë kisha unë në ato momente.

E vetmja gjë që mund të më kishte ngelur pishman, mbase nuk i kam thënë mjaftueshëm se sa e dua, por ia them çdo natë që të kompensoj ato ditë që nuk ia kam thënë”, tha Ana Lika.