zoom

Aktualitet

(EMRI) Polici vdes në aksident rrugor, sapo kishte mbaruar shërbimin dhe po kthehej në shtëpi

Një punonjës policie humbi jetën në aksident rrugor mëngjesin e kësaj të shtune, të shënuar në Mirditë.

Gëzim Lazri, 56 vjeç, sapo kishte lënë shërbimin dhe po kthehej në shtëpi me mjetin e tij tip “Benz” në momentin kur u përplas nga një makinë tjetër tip “Chevrolet”, që drejtohej nga një shtetas malazez.

Paraprakisht, dyshohet se shkaku i aksidentit rrugor ka qenë parakalimi i gabuar në shkelje të rregullave të qarkullimit i automjetit tip “Chevrolet” që drejtohej nga shtetasi M.F.

Shtetasi malazez ndodhet në spital për ndihmë mjekësore.