zoom

Aktualitet

Detaje të reja nga atentati në Greqi/ Autorët përdorën makinë me targa shqiptare false

Mediat greke kanë nxjerrë detaje të reja nga atentati në Greqi, ku kanë mbetur të vdekur 6 shqiptarë.

Raportohet se autorët që kanë qëlluar ndaj shqiptarëve kanë përdorur një makinë me targa false shqiptare.

Mediat shkruajnë se shqiptarët që po lëviznin të gjithë së bashku me një makinë janë zënë në pritë nga një bandë rivale dhe shkak janë bërë larjet e hesapeve.