zoom

Slider

Barbana Dini bëhet nënë për herë të parë, i vendos vajzës emrin e vëllait të ndjerë, Ergi Dini

Barbana Dini është bërë nënë për herë të parë. Këngëtarja dhe partneri i saj kanë mirë pritur në jetë një vajzë që i kanë vendosur emrin e vëllait të saj të ndjerë, Ergi Dini.

Lajmin e bëri publik vetë Barbana Dini në një postim në Instagram ku publikoi foto krah biznesmenit me vogëlushen në krahë pak pasi ajo erdhi në jetë.

Këngëtarja zbuloi e emrin e vogëlushes Ergola Ergi Parubi, e ka zgjedhur pikërisht parneri i saj.

“Sept 15.2023 mes emocioneve te papershkrueshme, erdhi ne jete mrekullia jone Ergola Ergi Parubi!

Erdhe si bekim per ti dhene jetes tone motiv, ngjyra, jete e dashuri te pakufi! Bija ime, je kryevepra ime me e madhe! Je endrra me e bukur qe kam pare…

Jam e bindur qe kete emer qe babai yt zgjodhi per ty do e mbash me shume dashuri e krenari!

Faleminderit Zot!🙏🧿“, shkroi ajo.

Njeriu që i ka rrëmbyer zemrën këngëtares, është një biznesmen shqiptar që jeton në Shtetet e Bashkuara me origjinë nga Shkodra, qyteti ku ka lindur dhe Barbana.

Ishte një njohje familjare që ka bërë të mundur takimin dhe lidhjen e tyre.

Tashmë ajo ka nisur jetë të re në Amerikë, ndërkohë që nuk dihet nëse do ta vazhdojë apo jo karrierën në muzikë.

Por e pyetur më parë nëse do i vendoste fëmijës së saj emrin e të vëllait, këngëtarit Ergi Dini, ajo ka deklaruar se s’do e bënte.

“Nuk do ta bëja një zgjedhje të tillë. Çdo njeri i rëndësishëm ka një vend të veçantë në jetën dhe zemrën tonë dhe gjithsecili ka vendin e vet”, ka qenë përgjigjja e këngëtares.

Ergi Dini, i cili kishte rrëmbyer zemrat e publikut shqiptar me muzikën e tij, humbi jetën në një aksident me motor në vitin 2016 në kryeqytet.