zoom

Slider

Armando Broja drejt Milanit? Chelsea kërkon 30 milionë paund për sulmuesin shqiptar

Interesimi i Milanit për Armando Brojën po bëhet serioz. Sipas Gianluca Di Marzio, drejtori i klubit italian po zhvillon takime në Londër për të negociuar për sulmuesin, si edhe për Matty Cash të Aston Villas.

Chelsea sigurisht që është i prirur të shesë Broja, si një nga asetet e “fitimit të pastër” të rritur në shtëpi, i cili aktualisht nuk po kontribuon në ekip.

Klubi londinez dëshiron rreth 30 milionë paund për Brojën dhe parashikohet një verë e gjatë pazaresh përpara, veçanërisht pasi tani duket se nuk ka presion të madh kohor mbi Chelsea për të bërë një shitje.

Por nëse arrihet marrëveshja, do të jetë një moment i mirë për të dyja palët. Chelsea ka nevojë për para dhe Broja duhet të luajë. Milani dhe Seria A në përgjithësi duhet të jenë një lëvizje e mirë për të.